Biała na Dożynkach Miejskich 2017

2017-09-03 00:00:00

Park Wilsona w Poznaniu

 

 

 

 

 

 

 

W Poznaniu działa około tysiąca gospodarstw rolnych oraz podmiotów specjalizujących się w produkcji rolnej. Nic więc dziwnego, że co roku organizowane są  Dożynki Miejskie.

 

Ale  tegoroczne obchody Święta Plonów były dla nas szczególne. Wszystkich, którzy przyszli

2 września do poznańskiego Parku Wilsona z dumą mogliśmy częstować kiełbasą biała parzoną wielkopolską.

 

Była więc biała z wody z chrzanem lub musztardą albo biała grillowa – jak twierdzą fachowcy najzdrowsza kiełbasa na ruszt. Ale przy okazji każdy kto stanął przy stoisku promocyjnym mógł się bardzo wiele dowiedzieć o wartościach odżywczych tego specjału. Przez cały dzień poczęstunkowi towarzyszyły krótkie prelekcje,  porady dietetyczki i ciekawe rozmowy z gośćmi dożynkowymi.

 

Stoisko promocyjne przygotowała Wielkopolska Izba Rolnicza jako współgospodarz Dożynek Miejskich. A przy częstowaniu białą od naszych rzemieślników osobiście pomagał Prezes Piotr Walkowski. Jak sam powtarzał wielokrotnie - osobiście rekomenduje KIEŁBASĘ BIAŁĄ PARZONĄ WIELKOPOLSKĄ  jako przykład najsmakowitszej współpracy hodowców i przetwórców z naszego regionu.

 

Przypomnijmy, że naszą Izbę łączy Z Wielkopolską Izbą Rolniczą porozumienie o współpracy. WIR z WIR-em zatem na Dożynkach Miejskich doskonale się wspierał!    

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,biala-na-dozynkach-miejskich-2017.html