Aspekty formalno-prawne i społeczne zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce.

10 Kwiecień 2019, wyświetleń: 2351,

Zapraszamy na spotkanie


 

 

 

 

Miasto Poznań i Aleksandra Kuźmicz z Fair Play Job zapraszają na spotkanie

 

pt. Aspekty formalno-prawne i społeczne zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce. „Nasi” ukraińscy pracownicy. Anatomia firmy.

 

Naszą firmę podczas spotkania potraktujemy jako żywy organizm. Spróbujemy przeanalizować różne aspekty jej funkcjonowania uwzględniając obecność w niej pracowników z zagranicy. Spróbujemy dokonać czegoś na wzór „przekroju anatomicznego firmy” w dwóch płaszczyznach: formalnej, tj. dot.  zatrudnienia i legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce oraz w sferze wielokulturowości i różnorodności (nierzadko marginalizowanej), a następnie oba przekroje weźmiemy pod lupę.

Termin: 17 kwietnia 2019 r., godz. 12:00-16:30

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Dla kogo: pracowników działów kadr, rekrutacji, hr, kierowników i dyrektorów produkcyjnych, menagerów, osób kierujących zespołami pracowniczymi, członków zarządu dużych i średnich firm.

Celem spotkania jest dostarczenie praktycznych rozwiązań, usystematyzowanie wiedzy, wymiana cennych doświadczeń i zaczerpnięcie inspiracji. Szczególnie w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

Im więcej rozmów o różnorodności i inkluzywności, tym mniej bliskich spotkań ze stereotypami.

W spotkanie wplotę historie poznańskich pracowników z Ukrainy. Historie pełne spraw, o których nam się prawdopodobnie nawet nie śniło.

 

Program spotkania podzielony został na dwie podstawowe części.

12.00 – 12.20 Rejestracja uczestników i kawa na miły początek

12. 20 Przywitanie gości, rozpoczęcie spotkania.

12.20-14.00 – część pierwsza

I. Zatrudnienie cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w Polsce z perspektywy legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

- Podstawowe zagadnienia i przepisy.

- Procedury legalizacyjne w praktycznym ujęciu.

- Dobre praktyki.

- Najczęstsze błędy.

- Ćwiczenia z zatrudniania i legalizowania.

14.00-14.20 Przerwa kawowa, czas dla nas

14.20 – 16.00 – część druga

II. Cudzoziemiec na stanowisku pracy. Zatrudnienie imigranta w firmie z perspektywy polskich pracowników, z perspektywy działu rekrutacji i HR, z perspektywy brygadzisty, kierownika, dyrektora produkcji czy zarządu firmy.

- Halo, czy dobrze się rozumiemy? Czy w ogóle się rozumiemy?

- Skąd wiesz, że jestem … (wstaw dowolny epitet)?

- Chaos na produkcji.

- Wellbeing. Czy znasz swoich pracowników?

- Tego nie możemy zrobić, bo co powiedzą „nasi”? I się dopiero zacznie.

- Różnice kulturowe to nie wszystko, są jeszcze wartości. Wspólne.

- Zarządzanie różnorodnością i budowanie mocnych wielokulturowych zespołów.

16.00 – 16.30 Networking i podziękowania za udział w spotkaniu, pożegnanie gości

Spotkanie ma charakter szkoleniowo-warsztatowy, ale przede wszystkim chcemy rozmawiać. Spojrzeć na temat zatrudniania cudzoziemców w firmie przez pryzmat najróżniejszych kwestii, przeanalizować go wielopłaszczyznowo, poruszając te wątki, które są istotne dla Was w kontekście działania firmy. Przynieście ze sobą swoje przykłady i historie.

 

Spotkanie poprowadzi:

 

Aleksandra Kuźmicz - promuje zasadę Fair Play w procesie poszukiwania, oferowania pracy i zatrudniania cudzoziemców na terenie RP oraz ideę ich legalnego pobytu i pracy w Polsce. Praktycznie wspiera firmy w procesie legalizacji pobytu i pracy pracowników spoza Unii Europejskiej, przeprowadzając ich przez cały proces, od opracowania dokumentów do wydania decyzji. Na pokładzie firmy klienta szkoli i wyjaśnia formalne aspekty zatrudnienia cudzoziemców w Polsce m. in. pracownikom działów kadr, hr, przełożonym zespołów pracowniczych i osobom zarządzającym firmą, a także samym pracownikom z zagranicy. Asystuje pracodawcom w pełnoprawnym procesie rekrutacji na odległość. Jest inicjatorką przedsięwzięć mających na celu postrzeganie wielokulturowości w naszym najbliższym otoczeniu (w mieście, w pracy, w szkole), jako wartości dodanej. Pomaga firmom w zrozumieniu „Ukrainności” – wielokulturowości w praktyce, integracji i budowaniu pozytywnych relacji w zespołach niejednorodnych kulturowo, co przekłada się na wymierne korzyści dla firmy. Kieruje firmą Fair Play Job.

 

Współpracuje z Konsulatem Honorowym Ukrainy Poznaniu od początku jego działalności. Z pasji angażuje się w działania Stowarzyszenia POLSKA-UKRAINA. Zarządzała wieloma projektami kulturalnymi i charytatywnymi, m. in. takimi jak: Festiwal Kultury Ukraińska Wiosna czy akcja pomocy osobom poszkodowanym na kijowskim Majdanie.

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

  • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
  • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Serdecznie zapraszamy!

 

 






Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony