19 Święto Chleba

2017-09-03 00:00:00

Piekarze przejęli we władanie Stary Rynek

 

 

 

 

 

 

 

 

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę września,  wraz z ostatnim tryknięciem koziołków z ratuszowej wieży piekarze przejmuję we władanie Stary Rynek w Poznaniu. Impreza organizowana jest przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu wraz z Kołem Regionalnym Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Poznaniu.

 

Uroczystości zaczęły także zgodnie z tradycją Mszą Św., a następnie barwny korowód braci piekarskiej i zaproszonych gości przemaszerował z Fary Poznańskiej pod Ratusz. Do marszu przygrywała Orkiestra Dęta z Lwówka. Po krótkich wystąpieniach i błogosławieństwie ks. Tadeusza Magasa rzemieślnicy i goście ruszyli w tłum z koszami pełnymi smakowitych bułek.

 

Chleb jest w codziennym jadłospisie, a  niestety bardzo często zapominamy o ludziach dzięki, którym mamy go na stołach. Święto Chleba jest więc tradycyjnie nie tylko okazją by zaprezentować bardzo bogatą gamę wypieków, pochwalić się piekarskimi nowościami ale też zwrócić uwagę na codzienną bardzo trudną pracę piekarzy.

 

Na stoiskach licznie obleganych przez mieszkańców Poznania , a także bardzo licznych turystów zagranicznych można było kupić wiele gatunków chleba, bułek chałek i wyrobów cukierniczych.

Organizatorzy zadbali także o edukację – przez cały dzień chętni mogli brać udział w konkursach wiedzy o pieczywie i jego walorach dietetycznych, a przy akompaniamencie wielu artystów występujących na scenie można było bardzo sympatycznie spędzić sobotnie popołudnie.

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy do galerii foto

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,19-swieto-chleba-1.html