KadraIWONA DERDA

Prowadzi zajęcia z  przygotowania zawodowego, rachunkowości zawodowej oraz zasad ochrony środowiska

 

Absolwentka Studium Przygotowania Pedagogicznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. A na co dzień zajmuje się oświatą zawodową i przygotowaniem przyszłych czeladników i mistrzów w  zawodach rzemiosła.
Wolne chwile spędza z rodziną. Lubi podróże, książki, pracę w ogrodzie, który nieustannie upiększa. Pasjonuje się florystyką. Lubi ludzi i wyzwania.
W życiu kieruje się słowami:
„Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania” – Aleksander Wielki

 

 

JOANNA KRÓLAK

Prowadzi zajęcia z  psychologii

 

Psycholog, doradca zawodowy. Absolwentka UAM w Poznaniu. Interesuje się psychologią edukacji i rozwoju oraz terapią poznawczo-behawioralną. Pracowała zarówno z dziećmi jak i z młodzieżą. Jako szkolny psycholog poznała wszystkie etapy edukacji – od podstawówki aż po szkołę policealną. Obecnie pracuje w Zespole  Szkół Gastronomicznych w Poznaniu. Prywatnie żona, matka dwóch córek i mól książkowy.

 

 

Mariusz Nowicki

Prowadzi zajęcia z psychologii

 

Psycholog, pedagog, absolwent UAM w Poznaniu. Interesuje się psychologią rozwoju, psychologią edukacji oraz rolą komunikacji w relacjach interpersonalnych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi – pracował w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum, także z dziećmi przebywającymi w placówce opiekuńczo – wychowawczej i ich rodzinami. Obecnie pracuje z dorosłymi jako psycholog i trener, prowadząc grupy edukacyjne i grupy wsparcia. Współpracuje z instytucjami publicznymi i NGO, głównie z Fundacją im. Królowej Polski Św. Jadwigi. W wolnym czasie szuka i słucha różnorodnej muzyki, czyta o tym jak żyją ludzie w innych częściach świata, biega i gotuje.

Pytany o to jak odnosi się do swojej pracy, odpowiada, że bliski jest mu koan zen: Kiedy sadzę drzewo nie rozstrzygam czy posłuży ono do budowy domu, czy jego cień da schronienie zmęczonemu pielgrzymowi, czy też na jego gałęzi zawiśnie skazaniec. Po prostu warto sadzić drzewa.

 

MONIKA NOWICKA

Prowadzi zajęcia z pedagogiki

 

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych na kierunku Pedagogika na  Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się psychologią społeczną. Obecnie zajmuje się tworzeniem i organizacją szkoleń zawodowych ale pomagała także osobom zagrożonym utratą pracy i niedostosowanym społecznie. Stawia na budowanie pozytywnych relacji z ludźmi. Czas wolny spędza z najbliższymi a najchętniej z dwójką swoich dzieci. To wtedy powstają zapiski z baśniowej krainy Jasia – które kiedyś może poznają inne dzieci.
 Podpisuje się pod myślą : „Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie.” Robert Brault

 

Izabella Pilarczyk          

Prowadzi zajęcia z metodyki nauczania

 

Absolwentka Studiów Ekonomicznych oraz Studiów Podyplomowych w zakresie materiałoznawstwa z technologią i stylizacją fryzjerską oraz elementami kosmetyki.
Nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole  Szkół Odzieżowych w Poznaniu oraz Członek Komisji Egzaminacyjnej WIR w zawodzie fryzjer. Opiekowała się uczestniczkami stażu fryzjerskiego w Centrum Kształcenia w Götz działającym przy Izbie Rzemieślniczej w Poczdamie. Jako nauczyciel zawodu współpracowała z niemieckimi wykładowcami.
Czas wolny poświęca rodzinie i czerpie z niego każdą chwilę. Podpisuje się pod myślą: Carpe Diem.

 

 

 

 

JERZY MUSZYŃSKI

Prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

 

Od Pracownik służby bhp 40 lat zajmuje się zawodowo problematyką BHP.
Prowadzi biuro doradcze i szkoli w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy,. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, uprawianiu sportu i zabawach z dwójką wnuczek
i dwójką wnuków.

 

Anna Podlewska

Prowadzi zajęcia z metodyki nauczania

 

Fryzjerka, absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletni nauczyciel  zawodu.

Czas wolny spędza trenując pływanie i nurkując.

 

 

KATARZYNA RUSIN-SMOLIŃSKA

Prowadzi zajęcia z OBRÓBKI CYFROWEJ OBRAZU

 

Absolwentka Wydziału Radia, Telewizji i Filmu na Uniwersytecie Śląskim
w Katowicach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Pracowała w Telewizji Polskiej w Oddziale w Poznaniu przy realizacji wielu programów informacyjnych i publicystycznych.
Obecnie zajmuję się składem i opracowaniem graficznym Wielkopolskiego Rzemieślnika – miesięcznika internetowego Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Fotografuje wydarzenia w Izbie, realizuje projekty graficzne, organizuje konferencje. Od kilku lat jest dobrym duchem i koordynatorem ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży - „Jakie znasz zawody?

 

 

   

Ewa Majchszak

Prowadzi warsztaty z szydełkowania, Decoupage i biżuterii

Rękodziełem zajmuje się od zawsze a jej twórczość znalazła uznanie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymując odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wzrastała w domu, w którym z kłębuszków, pięknych materiałów, włóczek i koralików tworzono artystyczne, niepowtarzalne przedmioty. Jest Wiceprzewodniczącą Wielkopolskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Uczestniczy w licznych pokazach i kiermaszach. Pasją do szydełkowania robienia na drutach oraz haftu zaraża zarówno najmłodszych jak i seniorów.
Można powiedzieć , że „ Szydełko i ja , to duet na 102.”

 

   

 

Maria Katscher

Pasjonat fryzjerstwa, od ponad 40 lat przekazuje wiedzę młodym adeptom sztuki fryzjerskiej. Przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, wizażysta, sędzia konkursów międzynarodowych. Zdobywca wielu prestiżowych nagród i odznaczeń m.in. zdobyła tytuł Mistrza Polski we fryzjerstwie.Najlepszym  sposobem na relaks jest praca w ogrodzie , zajęcia kulinarne z wnukami i  podróże.
 

 

Halina Maria Jańczak

 

Od ponad 43 lat pracuję w ukochanym zawodzie fryzjerskim,34 lata jako mistrzyni fryzjerstwa przekazuje tajniki tego pięknego zawodu młodym adeptom. Uczestniczy w pracach komisji  egzaminacyjnych oraz sędziuje w konkursach międzynarodowych . Zdobywczyń wielu odznaczeń za zasługi dla Rzemiosła Polskiego.
Najlepszy relaks to czas spędzony z rodziną najchętniej w kuchni przy wspólnym gotowaniu.
W życiu są rzeczy o które warto walczyć , są jednak i takie na które warto poczekać.


 

 

Paweł Markowski

Prowadzi szkolenia z zakresu strzyżenia fryzury męskiej klasyczneji

Fryzjer z 16-letnim stażem znany w kraju i zagranicą. Wciąż rozwija się zawodowo biorąc udział w szkoleniach i seminariach co daje mu inspiracje do kreowania nowych trendów. Styliści oraz uczniowie pracują i dokształcają się pod jego czujnym okiem. Uważa, że fryzjer stylista powinien być kreatorem obdarzonym talentem manualnym oraz estetycznym wyczuciem piękna, dostosowanym do indywidualnych oczekiwań swoich klientów.
Mój zawód jest moją pasją

 

 

 treść została wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/strona,.html