Europejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w Polsce 

 

 

Europejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w PolsceEuropejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w Polsce

 

 

 

 

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu realizuje projekt z Programu ERASMUS + KA1 – Mobilność edukacyjna pt: ”Europejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w Polsce”.

Projekt dotyczy realizacji sześciu 3-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w II i III klasach szkół zawodowych w zawodach stolarz, instalator sanitarny, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz fryzjer.


Organizacjami współpracującymi w ramach projektu są: Zespół Szkół nr 4
w Lesznie (ZS nr 4), Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu (ZSB), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3 w Gnieźnie (ZSP),  Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (ZSZ) oraz Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu (ZSO).

 

Staż dla uczniów fryzjerstwa oraz mechaniki i elektromechaniki pojazdowej odbędzie się
w terminie od 02-22.10.2016 r. kolejno w Centrum Kształcenia w Götz należącym do Izby Rzemieślniczej w Poczdamie oraz w Centrum Kształcenia w Hennickendorf przy Izbie Rzemieślniczej  we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia.

Uczniowie instalatorstwa sanitarnego oraz druga grupa fryzjerów zrealizują staże kolejno
w terminach 07-27.05.2017 oraz 14.05-03.06.2017  w Centrach Kształcenia w Grossenhain  przy Izbie Rzemieślniczej w Dreźnie oraz w Centrum Kształcenia we Frankfurcie nad Odrą przy Izbie Rzemieślniczej  we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia.   

Natomiast ostatnie dwie grupy mechaników pojazdowych i stolarzy odbędą staże w terminach 01-21.10.2017 w Centrum Kształcenia w Hennickendorf przy Izbie Rzemieślniczej  we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia oraz od 08-28.10.2017 w Centrum Kształcenia w Wiesbaden należącym do Izby Rzemieślniczej w Wiesbaden.

 

Dzięki realizacji niniejszego projektu polscy uczniowie:

 

Realizacja projektu wpłynie także na poprawę współpracy instytucjonalnej organizacji partnerskich i kontynuację wspólnych przedsięwzięć.

 

Osoby zainteresowane stażami mogą kierować zapytania do następujących osób
z  poszczególnych szkół:

 

- ZSP  nr 3 w Gnieźnie        Pan   Roman Biskupski       tel. (61) 426 31 53

- ZSB  w Poznaniu                Pana Macieja Jóźwiaka       tel. (61) 661 88 88

- ZS nr 4 w Lesznie               Pani  Grażyna Mielnik        tel. (65) 529 95 34

- ZSO  w Poznaniu               Pani Grażyna Łakomiec      tel. (61) 851 03 04

- ZSZ  w Gostyniu                Pan Maciej Marcinkowski  tel. 655 720 594treść została wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/strona,.html